РОЗПУШУВАЧ ПОДВІЙНОЇ ДІЇ З НАТУРАЛЬНИМ ВИННИМ КАМЕНЕМ

 

Звичайний розпушувач складається з соди (бікорбанат натрію/гідрокарбонат натрію), кислоти (пірофосфат натрію, замінює традиційний оцет при гасінні соди) та крохмалю/ муки (абсорбують вологу під час зберігання). Коли ми змішуємо розпушувач з тістом та готуємо випічку, при нагріванні сода взаємодіє з кислотою та виділяє вуглекислий газ, який й розпушує її, робить пухкою та пористою.  Для  розпушувача надзвичайно важлива збалансованість рецептури – правильні пропорції вмісту інгредієнтів. Має бути така кількість соди, кислоти та муки, щоб вся сода вступила в реакцію та повністю виділила вуглекислий газ.

У неякісних розпушувачах рецептура незбалансована - соди та муки забагато (це дешеві інгредієнти) і мінімальна кількість кислоти (дорогі інгредієнти: пірофосфат натрію, винний камінь та ін). Тому не вся сода вступає в реакцію, як результат – присмак соди у випічці, вона  погано піднімається. Для того щоб уникнути присмаку соди, шеф-кондитери та світові виробники пекарських порошків створили популярну у всьому світі рецептуру розпушувачу – розпушувач подвійної дії. Його головна відмінність від традиційного розпушувача – використання у складі пекарського порошку ще однієї діючої речовини – натурального винного каменю, який  починає гасити соду вже на етапі замішування тіста.

 

ПЕРЕВАГИ:

  • Розпушувач «HAPPY BAKING» перший та єдиний в Україні розпушувач подвійної дії з натуральним винним каменем.
  • Дві активні речовини (пірофосфат та винний камінь), що гарантовано погасять усю соду у розпушувачі, у випічці не буде неприємного присмаку соди.
  • Сбалансована рецептура. Тісто гарантовано підійде, тому що вся сода прореагує та виділить пухирці повітря, які зроблять випічку пухкою.

 

ПРОФЕСІЙНА ПОРАДА ВІД ЛІЗИ:

Чому краще використовувати розпушувач подвійної дії? Бо він містить два типи активних речовин: перша (винний камінь) реагує при змішуванні з рідиною в рецепті при кімнатній температурі, друга  активно діє коли тісто піддається впливу тепла в печі при t вище 67°С.

Це гарантує надання об’єму та пухкості тісту та гарантує відсутність присмаку соди у випічці. Рекомендується для професійного кондитерського виробництва та ідеальний для домашньої випічки.

 

 

Винний камінь — твердий осад, що утворюється при бродінні виноградного соку і зберіганні вина. Іноді такий осад можна зустріти навіть у пляшковому вині на пробці. Наукова назва «винного каменю» - бітартрат калію. Також його згадують в літературі, називаючи «Cream of tartar»

 

ОБЕРЕЖНО ФАЛЬСИФІКАЦІЯ!

Господині при використанні розпушувачів різних виробників можуть отримати різні результати – випічка може мати присмак соди або тісто виходить забитим. Це може буте пов’язано з тим, що у розпушувачі незбалансована рецептура з перевищеним вмістом соди, що повністю не гаситься пірофасфатом. У випічці з таким розпушувачем ви можете побачити помаранчеві крапочки – це сода, що не вступила у реакцію та дає неприємний присмак випічці.

 

17 Грудень 2018