ВАНІЛІН ТЕРМОСТІЙКИЙ КРИСТАЛІЧНИЙ ВАНІЛІН

Традиційно аромат ванілі отримують з однієї із найдорожчих прянощів - стручка ванілі. Щоб зробити цей аромат доступним, навчилися відтворювати аромат аналогічний до аромату ванілі.
При виборі ваніліну звертайте увагу на склад продукту. Згідно ГОСТ 16599-71 справжній ванілін – це ванілін кристалічний. Виглядає як блискучі голки-кристалики з сильним ароматом і легкою гіркотою. У деяких виробників у складі немає ваніліну кристалічного, його повністю або частково замінено на ароматизатори («ваніль», етилванілін), підсилювачі смаку, мальтодекстрин. Якщо поруч висипати справжній термостійкий ванілін та його більш дешеві аналоги, то кристали справжнього ваніліну будуть виблискувати, а «підробки» виглядатимуть наче матовий білий порошок. При використанні такого порошку аромат ванілі в готовій страві буде дуже слабким або зовсім зникне в процесі випічки.

 

   

 

ПЕРЕВАГИ:

  • У складі тільки СПРАВЖНІЙ КРИСТАЛІЧНИЙ ванілін.
  • Термостійкий − не втрачає аромату при випіканні, навіть при високих температурах t + 220-260°С.
  • БЕЗ СТОРОННІХ ДОМІШОК (мальтодекстрину, ароматизаторів і т.д.).
  • Кристалічний термостійкий ванілін «Happy Baking» має вміст діючої речовини 99,96%, що краще за показники нормовані ГОСТом 16599-71.

ПРОФЕСІЙНА ПОРАДА ВІД ЛІЗИ:

 На професійних кухнях, в ресторанах для отримання аромату ванілі можуть використовувати стручок ванілі. Для домашньої випічки це не завжди вигідно, ціна за 1 стручок (2 грами) – 120-180 грн. Для домашнього використання зручніше та вигідніше використовувати термостійкий кристалічний ванілін. Такий ванілін гарантовано додасть десертам приємний аромат і смак.

 

 

На ринку є торгові марки, які пропонують досить дешевий продукт, він коштує в 2-3 рази дешевше якісного кристалічного ваніліну, але при цьому у них в складі НЕМАЄ справжнього ваніліну, там тільки ароматизатори, підсилювачі смаку, мальтодекстрин. Користуючись такими сумішами, господиня не отриматє результат, який планувала – аромат ванілі в готовій страві буде слабким або і зовсім зникне в процесі випічки та термообробки. Вартість ваніліну залежить від його чистоти. Відповідно до ГОСТ 16599-71 масова частка ваніліну повинна бути не менше 99%. "Happy Baking" використовує ванілін із масовою часткою речовини більше 99,5%.

 

17 Грудень 2018